Taip, devintoji planeta mūsų Saulės sistemoje yra įmanoma ir tai yra viena iš įdomiausių šiuolaikinės astronomijos hipotezių. Nors kol kas ši planeta nėra atrasta, astronomai turi nemažai netiesioginių įrodymų, kad ji gali egzistuoti.
Mūsų Saulės sistema kadaise turėjo devynias oficialiai pripažintas planetas, kol 2006 metais Plutonas buvo perklasifikuotas į nykštukinę planetą. Tačiau pastarojo dešimtmečio tyrimai rodo, kad už Neptūno orbitos gali slėptis dar neatrasta, gana didelė planeta.
Mokslininkai Michael Brown ir Konstantin Batygin iš Kalifornijos technologijų instituto (Caltech) 2016 metais paskelbė hipotezę apie „Planetą 9” (arba Planetą X), remdamiesi neįprastais tolimų Kuiperio juostos objektų orbitos parametrais. Jų skaičiavimai rodo, kad ši nematoma planeta galėtų būti maždaug 5-10 kartų didesnė už Žemę ir judėti labai eliptine orbita, kurios vidutinis atstumas nuo Saulės būtų apie 400-800 astronomių vienetų (Žemės atstumas nuo Saulės yra 1 astronominis vienetas).
Vienas svarbiausių įrodymų, verčiančių manyti, kad 9 planeta egzistuoja, yra keistas tam tikrų tolimų objektų, esančių už Neptūno orbitos, išsidėstymas. Šie objektai juda taip, tarsi juos veiktų kažkoks didelis, nematomas gravitacinis šaltinis.
Žinoma, gali būti ir kitų paaiškinimų šiam fenomenui. Galbūt neįprastą šių tolimų objektų judėjimą lemia ne viena didelė planeta, o daugybė mažesnių objektų, kurių dar neatradome. Arba mūsų supratimas apie gravitaciją tokiuose dideliuose atstumuose gali būti netikslus.
Devintosios planetos paieškos tęsiasi, pasitelkiant galingiausius teleskopus ir pažangiausias technologijas. Jei ji bus atrasta, tai bus didžiulis atradimas astronomijoje, pakeitiantis mūsų supratimą apie Saulės sistemos formavimąsi ir evoliuciją.